صحبتهای فرماندار ویژه در مراسم تجلیل از خبرنگاران

✅ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم خواستارشد:
مسئولان تحمل خود را در برابر نقد منصفانه بالا ببرند.

معاون استاندار گفت: خبرنگاران با اطلاع رسانی شفاف و صادقانه دین خود را به مردم و نظام اسلامی ادا کنند.

🔹به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم مهندس شفیعیان در مراسم تجلیل از خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار به ویژه شهید صارمی، نقدپذیری یکی از شاخص‌های اصلی دموکراسی و به عنوان یک شاخص مهم در توسعه یافتگی نام برد و اظهار داشت: اصحاب رسانه به‌عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان شناخته می‌شوند و چشم بینا و گوش شنوا و زبان گویای جامعه هستند و وظیفه خطیر اطلاع‌رسانی عملکرد مسئولان را به مردم عهده‌دار می‌باشند.
وی نقدپذیری را یک هنر ذکر کرد و افزود:  این امر تأثیر شایانی در عملکرد مسئولان به عنوان سکانداران نظام سیاسی، شهری، اجتماعی و فرهنگی در بالندگی و رشد اجتماعی جامعه دارد و اگر به نحو شایسته به کار گرفته شود، منجر به بهبود عملکرد تصمیم گیران امور خواهد شد.

▫️نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم عنوان کرد: فضای رسانه باید نشانه افکار عمومی باشد و انعکاس مشکلات، کمبودها، درد دل‌های مردم، وضعیت موجود در جامعه و بیان کردن واقعیت‌ها وظیفه‌ای خطیری است که بر دوش اصحاب رسانه نهاده شده است.

▫️مهندس شفیعیان رسالت رسانه ها را بسیار مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: اصحاب رسانه‌ای که هدف و سعی آنان باید ایجاد فضای همدلی، همگرایی و وحدت در جامعه باشد و از درج مطالبی که سبب یأس و سرخوردگی مردم می‌شود و فضای تشنج را به جامعه تزریق می‌کند، دوری کنند.
وی تاکید کرد: به تدریج باید فضای نقد از عملکرد مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان شکل گیرد و مسئولان در مقابل نیز اجازه نقد منصفانه را بدهند .
فرماندارویژه شهرستان جهرم با اذعان به اینکه خبرنگاری و کار رسانه بسیار پرمخاطره است، یادآور شد:رسانه‌ها باعث همگرایی و همبستگی در جامعه می‌شوند لذا برای رشد و ترقی و حل مشکلات مردم به انسجام و همگرایی نیاز داریم.

▫️مهندس شفیعیان ضمن قدردانی از خبرنگاران که دستاوردهای  دولت ونظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرستان منعکس می کنند،  اضافه نمود: همانگونه که رسانه‌ها درتمام مقاطع گوناگون همکاری بسیار خوبی داشتند، انشاالله با برنامه ریزهای به عمل آمده در هفته دولت نیز بتوان عملکرد دولت در شهرستان به خوبی از طریق رسانه ها ی فعال در شهرستان منعکس داد.

➖در پایان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم با اهداء لوح تقدیر ازخبرنگاران و اصحاب رسانه تجلیل نمود.

 

 

نظرات 0


آخرین مطالب