ضرورت انتقال فرهنگ ایثار

ضرورت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت طلبی به نسل جوان/ برنامه های هفته دفاع مقدس به سمت مردم محوری حرکت کند

✅جلسه برنامه ریزی و هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار ویژه و اعضای این ستاد برگزار شد.

🔹 محمدحسن شعبانی، فرماندار ویژه شهرستان جهرم در این جلسه ضمن تبریک پیشاپیش هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یاد آور تلاش و ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان و شهدای گرانقدری است که در سنگر دفاع مقدس برای پاسداری از میهن و ارزشهای انقلاب اسلامی از جان خود گذشتند و باید ایثار و فداکاری آن دوران را باید به نسل جوان منتقل کرد.

🔹وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌های جوانان انقلابی است که با تاسی از امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورا توانستند اتفاقی مهم برای کشور عزیزمان رقم بزنند، افزود: بنابراین با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر می توانیم زمینه ساز ترویج فرهنگ دفاع مقدس برای نسل جدید باشیم.

🔹رئیس ستاد هماهنگی هفته دفاع مقدس شهرستان جهرم گفت: با توجه به جنگ اقتصادی استکبار جهانی علیه کشورمان به خاطر پیشرفت ها و بالندگی نظام جمهوری اسلامی، هفته دفاع مقدس امسال از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید از هرسال باشکوه تر برگزار شود.

🔹شعبانی با اشاره به اینکه جنگ و دفاع مقدس را مردم اداره کردند و ادامه این کار و بزرگداشت‌ها باید با حضور مردم اتفاق بیفتد، بیان داشت: برنامه‌های هفته دفاع مقدس بر این روال نیست که به صورت اداری و دستگاهی انجام شود، بلکه مدیریت کار با دستگاه‌ها و نقش و جایگاه مردمی برقرار خواهد بود و تمام حرکات زمانی به درستی پیش می رود که در کنار مردم بمانیم.

🔹فرماندار ویژه شهرستان جهرم با بیان اینکه در طول این هفته برنامه های شاخصی در سطح شهرستان اجرا خواهد شد، اعلام کرد: برنامه هایی شامل برگزاری مراسم صبحگاه مشترک با حضور نیروهای نظامی و انتظامی، غبارروبی مزار شهدای، برگزاری نشست های روشنگری، دیدار با خانواده معظم شهدا، برگزاری اردوهای جهادی سلامت، زنگ ایثار و مقاومت در مدارس، نورافشانی در میادین سطح شهر، یادواره شهدای شهرستان،  برگزاری نمایشگاه هفته دفاع، نورافشانی، برگزاری مسابقات ورزشی، اجتماع پیشکسوتان، رژه خودرویی و موتوری و … در ایام هفته دفاع مقدس در شهرستان جهرم برگزار خواهد شد.

📌در این جلسه ضمن همفکری اعضای ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس شهرستان جهرم، پیشنهادات و نظرات برای گرامیداشت این هفته ارائه شد و برگزاری هر چه با شکوه تر برنامه های هفته دفاع مقدس با همکاری تمام سازمان ها، نهادها و ارگان ها مورد تاکید قرار گرفت.

نظرات 0


آخرین مطالب