حل و ساماندهی املاک قولنامه ای از زبان....

*تشکیل کارگروه ویژه برای حل مشکلات املاک قولنامه ای و مادهِ واحده در جهرم*

عبدالجواد رحمانیان، عضو و رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر جهرم گفت:

🔹تمام‌ جلسات شهرداری و شورا باید خروجی داشته باشد و شهروندان، شاهد دستاوردها و عملکرد شورا و شهرداری در سطح شهر باشند.

🔹به همین منظور به زودی برای حل و ساماندهی املاک قولنامه ای و ماده واحده، جلسه ای توسط کمیسیون حقوقی شورای شهر جهرم با حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس، نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس، امام جمعه، فرماندار، شهردار، رئیس اداره ثبت و دادستان شهرستان جهرم برگزار خواهد شد.

🔹همچنین برای رفع و حل مشکلات شهروندان و تسهیل‌ ساخت و ساز، کارگروه مشترک بین ادارات مربوطه ایحاد خواهد شد تا بتوان هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی و ساماندهی شود.

🔹شایسته است که شهرداری با رعایت قوانین و مقررات و در عین حال، تسهیل سازی اجرای مقررات از طریق کمیسیون ماده واحده نسبت به حل مشکلات حقوقی ارباب رجوع اقدام کند تا عمده تخلفات در ساخت و سازها از بین برود که منجر به ساخت و سازهای قانون محور، اصولی و فنی خواهد شد.

🔹اجرای طرح ممیزی (شناسنامه دار کردن املاک) و ایجاد بانک اطلاعات املاک شهرداری جهرم از موارد ضروری است که شهردار باید هر چه سریعتر به نتیجه برساند.

🔹پرونده های حقوقی معطل مانده شهرداری (مانند املاک در مسیر، مطالبات پیمانکاران، تصادفات و ...) بسیار زیاد است که شهرداری می تواند با گرفتن وکیل، پرونده های رسوبی را پیگیری کند که علاوه بر رضایت شهروندان، منجر به ایجاد درآمد برای شهرداری هم می شود.

🔹لازم و ضروریست که پروژه های نیمه تمام سطح شهر به دلیل هزینه هایی که صرف شده است توسط شهرداری اجرا و دنبال شود و همچنین سه مصوبه شورای دوره پنجم در خصوص پارکومتر (برای رفع عمده مشکلات ترافیکی)، شهر الکترونیک و ناحیه بندی (برای ایجاد رقابت سالم در بین نواحی) پیگیری شود.
━━━━━━━━━━━

نظرات 0


آخرین مطالب