آغاز نهضت آسفالت

آغاز نهضت آسفالت در شهر جهرم / در سال‌های اخیر به جای آسفالت کردن معابر، روکش مجدد برخی خیابان‌ها صورت گرفته است

مهندس داوود اوسط جهرمی رئیس شورای اسلامی شهر جهرم:

یکی از ابتدایی‌ترین خدماتی که شهرداری‌ها می‌بایست به شهروندان ارائه نمایند، آسفالت کردن معابر می‌باشد که در سال‌های اخیر کمتر به این مهم پرداخته شده است و متأسفانه در ادوار گذشته مشاهده شده در کنار آسفالت معابر خاکی بیشتر به روکش کردن مجدد برخی خیابان‌ها پرداخته‌اند.

در دهه اخیر با احداث شهرک‌های جدید و الحاق برخی مناطق به شهر، وسعت کوچه‌های خاکی بیشتر شده است که این امر موجب به خطر افتادن بهداشت عمومی و وضعیت نامناسب چهره شهر و بر پا شدن گرد و خاک در شهر گردیده است.

این کوتاهی در ارائه خدمات، در سال‌های اخیر به یک مطالبه عمومی شهروندان تبدیل شده است که طرح نهضت آسفالت می تواند این دغدغه همشهریان را مرتفع نماید.
طرح نهضت آسفالت که یکی از برنامه‌های شورای ششم است به همت شهردار محترم و همکاران خدوم و پرتلاش شهرداری از اوایل  هفته آینده آغاز خواهد شد و در صورت مساعد بودن شرایط جوی تداوم خواهد داشت.

بر اساس برآورد کارشناسان عمران در این حوزه برای تحقق این نهضت با وضعیت فعلی سطح شهر جهرم نیازمند ۶۰۰۰ تن قیر خواهیم بود که این پروژه را در ۶  فاز انجام خواهیم داد که در مرحله اول به میزان ۱۰۰۰ تن توسط شهردار محترم خریداری انجام  شده است.

عملیات زیرسازی و آسفالت خیابان‌های اصلی و معابر فرعی در محلات سطح شهر جهرم آغاز شده است. پروژه آسفالت خیابان‌ها و معابر فرعی محلات به منظور ساماندهی و بهسازی، با هدف تأمین رفاه و آسایش شهروندان و تسهیل در تردد وسایط نقلیه اجرا می‌شود.

این پروژه بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته در مناطق مختلف شهر و ارزیابی مطالبات مردمی اولویت بندی شده و اولویت آسفالت‌ معابر و ترمیم و بهسازی آسفالت به خیابان‌هایی داده می‌شود که در مرحله اول خاکی و یا  آسفالت آنها وضعیت مطلوبی ندارد.

با توجه به این که درآمد شهرداری‌ها از پرداخت عوارض بوده و رسیدگی به وضعیت آسفالت خیابان‌ها و معابر شهر یکی از مطالبات مهم و به حق شهروندان از شهرداری ست، همشهریان می‌توانند با پرداخت به موقع عوارض ما را در تحقق هر چه بهتر ارائه خدمات و رفع همیشگی مشکلات شهر یاری کنند و امیدواریم با اجرای این نهضت  بتوانیم برای همیشه این دغدغه را مرتفع نماییم و موجبات جلب رضایت همشهریان عزیز را فراهم آوریم.

نظرات 0


آخرین مطالب