آغاز رزمایش جهاد تحصیلی

با همکاری آموزش و پرورش و سپاه جهرم:
✅ آغاز رزمایش جهاد تحصیلی
🔹رزمایش جهاد تحصیلی با هدف کاهش آمار دانش آموزان باز مانده از تحصیل با همکاری آموزش و پرورش جهرم و سپاه ناحیه مقاوت و بسیج سازندگی جهرم آغاز شد.

💠 سرهنگ احمدی فرمانده سپاه ناحیه جهرم گفت: آموزش و پرورش رکن و پایه اصلی جامعه است و نیاز است مشکلات آنها حل شود. حل مشکلات آموزش و پرورش باعث افزایش کیفیت تعلیم و تربیت می شود.

فرمانده سپاه ناحیه جهرم ادامه داد: دو مجموعه بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان همواره هم یار آموزش و پرورش بوده اند و در مورد دانش آموزان بازمانده از تحصیل نیز با کمک طلاب بسیجی، دانشجویان و فرهنگیان بسیجی و با ظرفیت دو بازو کمک یار آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان، به صورت جهادی و در قالب رزمایش جهاد تحصیلی تا 20 مهرماه اقدام به شناسایی دانش آموزان خواهیم کرد و سپس برنامه های آموزشی، اقتصادی و فرهنگی مورد نیاز را اجرا خواهیم کرد.

مهدی نیک فر مدیر آموزش و پرورش جهرم با اشاره به وجوددانش آموزان بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی ادامه داد: سال گذشته تنها در مقطع ابتدایی و در پایه اول 200 دانش آموز بازمانده از تحصیل داشته ایم .

 طبق آمار سه دلیل نبود زیر ساخت های فضای مجازی، ترس از کرونا و قبول نداشتن آموزش مجازی مانع بزرگ ورود دانش آموزان بدو ورود پایه اول دبستان بوده است. بیش از 500 دانش آموز کلاس ششم در مقطع متوسطه ثبت نام نکرده اند. عمده این افراد که دختران درصد بیشتری را شامل می گردند به دلیل مسائل فرهنگی، دوری از مدرسه و مسائل اقتصادی در پایه هفتم ثبت نام نکرده اند و از تحصیل بازمانده اند.

مدیر آموزش و پرورش جهرم جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل را هدف کلان سند تحول بنیادین دانست و افزود: مدارس ابتدایی روستایی می توانند با جمعیت ده نفر به صورت چند پایه به فعالیت بپردازند اما مدارس مقطع متوسطه بر اساس قانون با حداقل 70 دانش آموز به صورت تک جنسیتی می تواند فعالیت کند که همین موضوع باعث می شود در بسیاری از روستا ها و مناطق دسترسی به مدرسه متوسطه محدود شود. افتتاح خوابگاه شبانه روزی مدرسه دخترانه حاج ابراهیمی در منطقه اردوگاه و شهید فهمیده می تواند موجب کاهش آمار بازماندگان از تحصیل مخصوصا در منطقه جاده لار و بخش مرکزی شود.

وی انجام این رزمایش را در سه بخش :شناسایی، سازماندهی و عملیاتی عنوان نمودند که مقرر شد تا ۲۰ مهرماه مرحله شناسایی اتمام پذیرد .

نظرات 0


آخرین مطالب