احتمال افزایش تعداد مدارس هیئت امنایی

در حاشیه بازدید مسئول امور شوراهای اداره کل از مدارس هیئت امنایی:
احتمال افزایش تعداد مدارس هیئت امنایی در جهرم


نیک فر مدیر آموزش و پرورش جهرم با اشاره به اهمیت امکانات مدرسه و کادر آموزشی در انتخاب مدرسه توسط اولیا ادامه داد: در حال حاضر 10 مدرسه متقاضی تبدیل به مدارس هیئت امنایی هستند.

به گزارش از روابط عمومی آموزش و پرورش جهرم، در حاشیه سفر کارشناس مسئول امور شورا های اداره کل آموزش و پرورش فارس، مهدی نیک فر، معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش جهرم به همراه شورای معاونین این اداره، با خسرو خوشرو نیا در خصوص چگونگی فعالیت مدارس هیئت امنایی در شهرستان بحث و تبادل نظر کردند.

خسرو خوشرونيا كارشناس مسئول امور شوراهاي اداره كل آموزش و پرورش فارس گفت: هدف دولت از راه اندازی مدارس هیئت امنایی حذف مدارس خاص و سهیم شدن جامعه در اداره مدرسه بوده است. بر اساس ماده 951 شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری هرگونه آزمون ورودی برای ورود به مدارس مقطع متوسطه اول ممنوع است. اما در مقطع متوسطه دوم هیئت امنا می توانند انتخاب کند که ورودی بر اساس آزمون باشد یا شرط معدل داشته باشد.

وی ادامه داد: مدارس هیئت امنایی یک نوع مدرسه عادی دولتی است که با نظر هیئت امنا اداره می شود.

 هیئت امنا می توانند  علاوه بر تعیین نحوه ثبت نام در خصوص شهریه، راه های تقویت عملکرد تحصیلی دانش آموزان و فعالیت های دیگر مدرسه تصمیم گیری کنند و سیستم تعلیم و تربیت را از متمرکز بودن خارج سازد.

نیک فر مدیر آموزش و پرورش جهرم با اشاره به اهمیت امکانات مدرسه و کادر آموزشی در انتخاب مدرسه توسط اولیا ادامه داد: در حال حاضر 10 مدرسه متقاضی تبدیل به مدارس هیئت امنایی هستند. در صورتی که هیئت امنا به نحوی تقویت شوند که بتوانند مشکل ثبت نام، شهریه تحصیل ،ارتباط مدرسه با جامعه محلی و ... را برطرف کنند، با افزایش این نوع مدارس موافق هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه باوجود تاکیدات فراوانی که داشته ایم، تاکنون به نظر هیئت امنا مدارس اهمیت داده نشده است. این موضوع باعث شده است همواره مشکلات عمده ای در بحث ثبت نام داشته باشیم که این مهم باعث شده است در خصوص ادامه فعالیت مدارس هیئت امنایی دوباره تصمیم گیری کنیم که تعداد را افزایش دهیم یا به دولتی تبدیل کنیم.

نظرات 0


آخرین مطالب