برقراری پروازهای خارجی در جهرم

ایجاد مرز هوایی و برقراری پروازهای خارجی در جهرم امکان‌سنجی شد

 نشست اعضای کارگروه ویژه مرز‌های مجاز کشور به منظور ایجاد مرز هوایی، برقراری پروازهای خارجی و باربری در جهرم با حضور نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر و رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، امام جمعه جهرم، فرماندار ویژه جهرم برگزار شد.

در جلسه کارگروه مرزهای مجاز نمایندگان وزارت کشور، سازمان هواپیمایی کشوری، واجا، کمرگ، پلیس گذرنامه، وزارت صمت، وزارت راه و شهرسازی، شرکت فرودگاه‌های کشور و سایر دستگاه‌های مرتبط با این کارگروه به جهرم اعزام شدند و ضمن بازدید از زیرساخت‌های فرودگاه و ظرفیت‌های شهرستان در جلسه‌ای با مسئولان جهرم، امکان سنجی برقرار پروازهای خارجی، باربری و ایجاد مرز هوایی در فرودگاه شهدای جهرم انجام شد.

🔰دکتر محمدرضا رضایی، نماینده شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی:

🔹سالانه بیش از ۲ میلیون تن مرکبات در جهرم تولید شده که ظرفیت بسیار بالایی به منظور صادرات به کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس می‌باشد.

🔹قدمت فرودگاه جهرم به سال ۱۳۴۸ بر می‌گردد و بعد از فرودگاه شیراز دومین فرودگاه استان فارس است.

🔹خدمات دهی به ۱۵ هزار نفر به‌ویژه مراجعین درمانی از استان‌های اطراف در بیمارستان‌های جهرم، وجود نزدیک به ۲۰ هزار نفر دانشجو و استاد در مراکز دانشگاهی جهرم، قرار گرفتن جهرم در تقاطع کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور، توسعه زیرساخت‌های سیاسی و صنعتی از جمله منطقه ویژه اقتصادی،‌ وجود مسافر جهرمی به مقصد کشور‌های حوزه خلیج فارس، سابقه تاریخی و انقلابی جهرم از جمله ظرفیت‌های ایجاد مرز هوایی در جهرم است.

🔹فرودگاه جهرم در حال توسعه است، احداث ساختمان هواشناسی و توسعه و تعریض باند این فرودگاه بزودی به مناقصه می‌رود. با توسعه باند شاهد راه‌اندازی پرواز‌های خارجی به‌ویژه به مقصد نجف خواهیم بود.

🔹جهرم در جنوب استان فارس نقش محوری برای شهرستان‌های اطراف دارد و  بسیاری از شهرستان‌های مجاور برای تجارت به جهرم مراجعه می‌کنند.

🔹شرایط صادرات بار در جهرم کاملا آماده و سرمایه گذار بخش خصوصی در جهرم مستقر شده است.

نظرات 0


آخرین مطالب