جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا

📍معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه جهرم:عادی انگاری کرونا، جهرم را با موج جدید بیماری مواجه می‌کند

🔸به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم، زارعی در جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا ضمن قدردانی از  نهادها ، ادارات،صدا و سیما،روابط عمومی ها و رسانه های شهرستان طی یکسال گذشته در زمینه مبارزه با بیماری کرونا ، خواستار همکاری بیشتری در این زمینه شد.

▪️وی با تاکید بر لزوم اهتمام بیشتر به رعایت دستور العملهای بهداشتی، افزود:  با توجه به اینکه واکسیناسیون عمومی و رفع کامل خطر  زمان بر می باشد و بعد از تزریق هم افراد ممکن است تا مدتی ناقل و آسیب پذیر باشند، لذا  رعایت پروتکل های بهداشتی ضروری است و باید همچنان ادامه داشته باشد.

▪️معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه جهرم تصریح کرد:  با توجه به نزدیکی پایان سال، مراجعات به بانک ها و شلوغی های سطح شهر افزایش یافته لذا ضرورت دارد نظارت و کنترل ویژه ای در این خصوص صورت پذیرد.

🔹دکتر حمانیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز با اعلام نگرانی از وضعیت شهرستان در آخر سال به خصوص در حومه شهر جهرم بیان کرد: در مراکز بخش ها رعایت پروتکل ها به شدت کاهش یافته است و بلوار رهبری از نظر تمکین در مراقبت ها و عدم رعایت نکات بهداشتی در شرایط حساس تری قرار دارد.

▪️وی افزود: در بحث بیماریابی مشکلی نداریم اما مردم تمایل چندانی به تست ندارند و این در شرایطیست که بعضی روزها ۳۰ درصد تست ها مثبت است.

▪️رئیس دانشگاه متذکر شد: با مشاهده ویروس انگلیسی در لارستان و شیراز خطر در یک قدمی ماست و اگر وارد وضعیت نارنجی شویم نیاز به اعمال محدودیت های سخت تری می باشد.

✅در پایان پس از بحث و ارائه گزارشها موارد ذیل به تصویب رسید:

➖    با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا فرماندهی پلیس راه و پلیس راهور جهت جلوگیری از ایجاد نارضایتی موارد انعکاس داده شده، تردد های ضروری خودرویی فرمانداری ها را ملاک عمل قرار داده و نسبت به عدم اعمال جریمه برای خودروهای ضروری و حذف جریمه های اعمال شده خودروهای دارای مجوز اقدام نمایند .

➖    به منظورجلوگیری از تجمعات بازار پایان سال و همراهی در جهت ساماندهی فعالیت مشاغل و پیشگیری از پیک چهارم کرونا ، کمیته بازرسی اداره صنعت ، معدن و تجارت و بازرسی اتاق اصناف شهرستان نسبت به اعمال راهکارهای خودکنترلی رعایت پروتکل های بهداشتی واحد های صنفی و فعالیت های اصناف و اتحادیه ها اقدام لازم معمول دارند.

➖با توجه به تجمعات و شلوغی بازارهای روز و دست فروشی های سطح شهر و احتمال شیوع بیماری کرونا در خیز چهارم ویروس مقررگردید شهرداری جهرم نسبت به ساماندهی و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت مستمر اقدام به عمل آورند. همچنین شهرداران تابعه در این خصوص مدیریت و ساماندهی مناسب را پیش‌بینی نمایند به نحوی که خطری افراد جامعه را تهدید نکند .

➖کمیته نظارت و بازرسی بر کلیه مراکز خرید و پاساژها و مجتمع ها ، هایپر مارکت ها ، نظارت داشته و نسبت به تشدید رعایت پروتکل های بهداشتی و برخورد قاطع با متخلفین برابر ضوابط و مقررات اقدام نماید. همچنین از ایجاد و شکل گیری هرگونه تجمعات در بازارها و اماکن عمومی مختلف خصوصا در ایام پایانی سال ممانعت بعمل آورند.

➖کلیه برنامه ها و اعیاد مربوط به ماههای رجب ، شعبان و رمضان به صورت مجازی صورت پذیرد . همچنین بر اساس توصیه های و بررسی های صورت گرفته در پنجاه و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مراسم اعتکاف ماه رجب برگزار نگردد.

➖    با توجه به احتمال خیز چهارم بیماری کرونا، از برگزاری مسابقات و تورنمنت های ورزشی پر خطر و پر برخورد خودداری گردد .

➖شهرداران و دهیاران تابعه ضمن ساماندهی سفرهای مسئولانه در ایام پایانی سال جاری و آغاز سال جدید، رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهند.

➖کلیه ادارات ، سازمان ها ، نهادها و موسسات دولتی و خصوصی جهت تشکیل جلسات اداری و برنامه هادر شهرستان با توجه به اعلام وضعیت زرد،  با حداکثر ۳۰ نفر اقدام و اهتمام لازم در خصوص رعایت دقیق و کامل شیوه نامه های بهداشتی داشته باشند .


🔻 اخبار روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم

↙️سروش
https://sapp.ir/farmandarijahrom
↙️اینستاگرام
https://instagram.com/farmandarijahrom
↙️سایت
http://jahrom.farsp.ir/

نظرات 0


آخرین مطالب