جلسه ستاد شهرستانی مبارزه با بیماری کرونا

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم:
عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کرونا را قوی و ماندگار می‌کند.

📌به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم،مهندس شفیعیان در جلسه ستاد شهرستانی مبارزه با بیماری کرونا با اشاره به اینکه خطر شیوع ویروس کرونا جدی است، گفت: باید با تغییر سبک زندگی خود و رعایت پروتکل های بهداشتی با این بیماری مقابله کنیم.

➖نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم تصریح کرد: عادی انگاری مردم نسبت به شرایط موجود و کمتر شدن توجه‌ها به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا را قوی و ماندگار و تلاش های انجام شده برای کاهش شیوع این بیماری را خنثی و بی اثر می‌کند.

➖مهندس شفیعیان ضمن تشکر از اجرای طرح شهید سلیمانی بیان کرد: این طرح همچنان به منظور پایش افراد ادامه دارد.

➖وی از افرادی که هرگونه علایم مشکوک به کرونا دارند  درخواست کرد برای انجام نمونه گیری رایگان به مراکز مربوطه مراجعه کنند.

➖فرماندار ویژه شهرستان جهرم یادآور شد : زنگ خطر اوج گیری کرونا در شهرستان به دلیل ازدحام جمعیت و دورهمی ها به صدا درآمده است .

➖مهندس شفیعیان توصیه کرد: شهروندان برای کارهای غیرضرور در مکان های عمومی حاضر نشوند و حتما استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند.

➖وی از مردم خواست مراسمات خاکسپاری و عزاداری و... را با حداقل افراد برگزار کنند

➖فرماندار ویژه شهرستان جهرم تاکید کرد: شهرداری و تاکسیرانی جداسازی فضای تاکسی ها را به جد پیگیری نموده و با نصب بنر در بیلبوردهای سطح شهر، خطر کرونا را در جامعه گوشزد کرده تا از عادی‌انگاری این بیماری جلوگیری شود.

➖مهندس شفیعیان در ادامه  اظهار داشت: با توجه به وضعیت زرد شهرستان حضور کارمندان در ادارات به صورت دو سوم است .

➖وی اضافه کرد: رؤسا و  مدیران موظفند که دورکاری کارکنان را اجرا نمایند، از انجام مراسمات بپرهیزند و جلسات اداری را با حداقل افراد و رعایت دستورالعمل ها برگزار نمایند.

➖فرماندار ویژه شهرستان جهرم ضمن قدردانی از همراهی های گذشته اصناف از آنان خواست تا با رعایت دقیق شیوه نامه بهداشتی (بویژه در نانوایی ها و هایپرمارکت ها) مانع هرگونه تعطیلی واحدهای صنفی شوند.

➖مهندس شفیعیان تاکید کرد: مالکین واحد های صنفی،شرکت ها و ادارات موظفند با مأمورین انجام تست کرونا نهایت همکاری را داشته باشند.

➖وی متذکر شد: تفاهم نامه بین دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری جهرم در خصوص حل مشکلات بهداشتی شهرستان عملیاتی شود.

➖دکتر رحمانیان،رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم نیز در این جلسه با بیان کاهش سطح حساسیت ها و خطر اوج گیری مجدد بیماری گفت: خیابان آزادگان،شهرک انقلاب و شهرک شهید دستغیب بیشترین آمار ابتلا و شیوع کرونا را در سطح شهرستان داشته است.
ایشان همچین اظهار داشت; دستگاه جدید pcr اتوماتیک آزمایشگاه سلولی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی توانایی انجام روزانه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تست را دارد.

🔻 اخبار روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم

نظرات 0


آخرین مطالب