طرح قرارگاه محله محور

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم:
با اجرای صحیح و مبتنی بر یک برنامه ریزی منسجم طرح قرارگاه محله محور شهید سلیمانی که تا پایان امسال ادامه دارد، می‌توان گام مؤثری در کنترل شیوع و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا برداشت.

🔹به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم،مهدی شفیعیان در جلسه هماهنگی طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: این طرح که با همکاری و تعامل مؤثر بین بخشی تعدادی از ادارات اجرایی شده، قطعا همچون نام این شهید سرافراز از برکات بسیاری برخوردار است و با اجرای صحیح آن می‌توان گام مؤثری در کنترل بیماری برداشت.

➖وی افزود: موفقیت در اجرای این طرح که با هدف شناسایی، پیگیری و حمایت از بیماران کرونایی و خانواده‌های آنان صورت گرفته، به همراهی و همکاری تمامی دستگاه‌ها و بسیج کلیه امکانات نیاز دارد، از این رو تلاش می‌شود با اعلام گزارشات و ابلاغ جزئیات طرح به ادارات، وضعیت اجرای این طرح در مناطق مختلف شهرستان بررسی و با رفع مشکلات و موانع، زمینه تحقق اهداف آن فراهم شود.

➖ ایشان ضمن تقدیر از مردم شریف شهرستان و به ویژه اصناف، نیروی انتظامی و بسیج در اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها، به نتایج مثبت این طرح و کاهش آمار مبتلایان اشاره و متذکر شد نباید این شرایط باعث عادی نگاری و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی شود و بایستی در این زمینه هوشمندانه و در راستای حفظ سلامت عمومی عمل کنیم.

➖معاون استاندار همچنین ضمن قدردانی از رسانه های شهرستان از جمله صدا و سیما و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی در اطلاع رسانی و آگاه سازی شهروندان افزود; از شهرداری نیز انتظار داریم با فضا سازی در تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر در راستای فرهنگ سازی جامعه اقدام مؤثرتری انجام دهد.

➖مهندس شفیعیان با توجه به نزدیک شدن به روز پرستار بیان کرد، لازم است تقدیر ویژه ای از این قشر زحمتکش که در تمام مدت شیوع این بیماری جهت نجات جان بیماران فداکاری کردند به عمل آید و امیداوریم که شهروندان نیز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بالاخص پرهیز از دورهمی در شب یلدا دین خود را به این عزیزان ایثارگر ادا نمایند.

➖در پایان نیز دستگاه های متولی گزارشی از اقدامات خود را در این زمینه ارائه دادند.

✔️در اجرای این طرح ۵۰۰۰ تست به شهرستان جهرم و خفر تعلق گرفته و تیم های کارشناسی با نام نویسی از افراد پرخطر، انجام تست و اعلام جواب آن در ۲۰ دقیقه در اجرای این طرح مشارکت دارند.

✔️ در طول این طرح تاکنون ۲۵۰۰ تست گرفته شده که از این تعداد ۱۷۰ مورد آن مثبت بوده است.

نظرات 0


آخرین مطالب