جلسه کارگروه عالی نظارت ستاد کرونای

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم:
توجیه، اقناع،اجماع و همراه سازی مردم در مبارزه با کرونا رمز موفقیت در پیشگیری از انتشار این ویروس است.

🔹معاون استاندار گفت: متاسفانه رفتار ویروس تهاجمی تر شده و این امر می تواند منجر به افزایش آمار فوتی ها شود.

🔸به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم، مهندس شفیعیان در جلسه کارگروه عالی نظارت ستاد کرونای شهرستان با بیان این مطلب، ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همدلی واحدهای صنفی در خصوص تعطیلی فعالیت در ساعت ۱۸، برابر مصوبات ستاد ملی کرونا اظهار داشت : از فعالین محترم اصناف غیرضرور در شهرستان تقاضا دارم فعالیت خود را حداکثر تا ساعت ۱۸ برنامه ریزی نمایند و به جد از ادامه فعالیت بعد از ساعت مذکور پرهیز نمایند.
 
➖وی افزود: از مردم شریف شهرستان نیز خواهشمندم در راستای حفظ سلامت عمومی از تردد های غیرضرور در سطح شهر خودداری نموده و در صورت ضرورت به خرید ضمن حضور در ساعات خلوت حداکثر تا ساعت ۱۸ خرید خود را انجام دهند.

➖نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم تصریح کرد: صدا و سیما و بویژه رسانه های محلی ساختاری اثرگذار بر مخاطبین داشته و ضرورت دارد در بحث اقناع سازی عمومی و تولید محتوا بیش از قبل اقدام مؤثر داشته باشند.

➖مهندس شفیعیان با بیان اینکه حضور در مراسمات عروسی و عزا و همچنین دورهمی های خانوادگی از عوامل اصلی افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان بوده و در همین راستا شاهد افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در گروه زنان خانه دار هستیم که این امر نیز زمینه ابتلای سریع تر اعضای خانواده را فراهم آورده است،خاطر نشان کرد:
بایستی به سمتی حرکت کنیم که هر خانه یک پایگاه سلامت باشد و فرزندان به عنوان همیار سلامت در کنار سایر عناصر فعال در فضای اجتماعی، در خانواده ها فرهنگ سازی نمایند.

➖ایشان از تلاشهای اعضای کارگروه عالی نظارت ستاد کرونای شهرستان شامل بازرسین صنعت،معدن و تجارت،اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی،دانشگاه علوم پزشکی در کنار همراهی اثرگذار اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان تشکر نموده و بیان کرد: ضرورت می دانم استمرار نظارت ها در راستای اجرایی شدن مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا که به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حکم مصوبات شورای عالی امنیت ملی است را مدنظر داشته و با کسانی که سلامت عمومی جامعه را دچار مخاطره می کنند ضمن رعایت حقوق شهروندی برخورد قانونی نمایند.

➖مهندس شفیعیان متذکر شد: بخشداران و شهرداران تابعه شهرستان از مناطق حاشیه‌ای و روستاهای شهرستان غافل نشده و در کنار اقناع سازی مردم به رعایت مستمر پروتکل های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

 ➖وی در پایان یادآور شد:
 آنچه مسلم است ادامه این روند نتیجه‌ای جز بحرانی تر شدن شرایط در پی نخواهد داشت، لذا از عموم همشهریان عزیز خواهشمندم به منظور حفظ سلامت عمومی ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی از حضور در تجمعات پرهیز نموده و در صورت نیاز به خرید ضروری در ساعات خلوت و قبل از ساعت ۱۸ اقدام نمایند.

نظرات 0


آخرین مطالب