جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم از تقدم اهداف بهداشتی بر اهداف اقتصادی و امنیتی در ستاد کرونای شهرستان خبر داد.

🔸به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم، مهندس مهدی شفیعیان در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا با اشاره به آخرین آمار وضعیت شیوع بیماری کرونا در شهرستان جهرم و اظهار نگرانی بابت بالا بودن آمار تجمعات،ازدحام ها و عدم رعایت فاصله اجتماعی اظهار داشت:
 استفاده از ماسک برای پیشگیری از بیماری کرونا در شهرستان نسبتا مطلوب است لیکن انتظار داریم با توجه به افزایش مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا در شهرستان ضمن استفاده حداکثری از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جامعه، بیش از پیش افزایش یابد.

➖وی از تشدید نظارت بر اصناف خبر داد و افزود: ضمن تقدیر و تشکر از صاحبان اصنافی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند با اصنافی که پروتکل های بهداشتی را نادیده می گیرند برخورد قانونی می شود.

➖نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم با بیان اینکه  ارائه خدمات در ادارات بصورت دور کاری خواهد بود، تصریح کرد: در ادارات شهرستان دور کاری یک سوم کارمندان به اضافه افراد واجد شرایط مانند بیماران خاص، مادران باردار و غیره الزامی است.

➖مهندس شفیعیان اضافه کرد: در جایگاه های پمپ بنزین از ارائه خدمات به افرادی که از ماسک و دستکش استفاده نمی‌کنند، خودداری شود.

➖وی رعایت فاصله اجتماعی در اتوبوسهای بین شهری را ضروری دانست و بیان کرد: اتوبوس‌ها الزام به رعایت سوار کردن ۶۰ درصد ظرفیت هستند و در صورت تخلف قطعا برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

➖وی عنوان کرد: کمیته ۴ نفری متشکل از پایگاه مقاومت بسیج، شورای اسلامی، دهیار و بهورز در روستاها جهت جلوگیری و کنترل مراسم های مختلف، تشکیل شود.

➖رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان جهرم خاطر نشان کرد: پایگاه های بسیج محلات در آموزش و کنترل رفت و آمد افرادی که دچار بیماری هستند می توانند بسیار موثر باشند.

➖مهندس شفیعیان از دستگاههای دولتی خواست تا خدمات الکترونیک خود را افزایش دهند و ادارات اطلاع رسانی خود به مردم را در زمینه استفاده از این بستر افزایش دهند.

نظرات 0


آخرین مطالب